Rasa Drow – Historia i Statystyki

Drow to kuzyni Dark Elves, którzy żyją podziemiom, ich bezlitosność dorównuje tylko ich talentowi w magii. Drow to plaga Faerûn, knują aby przejąć kontrolę nad światem, ku czci swojej królowej Lolth, the Spider Queen – jednak niektórzy z nich starają się żyć jako bohaterowie.

 

Kilku Drow odrzuciło zło ich krainy, i opuścili miasto Menzoberranzan aby wyjść na powierzchnię. Ci dzielni renegaci mogą być najlepszych obrońcami Never winter , walcząc o zaufanie wśród innych ras.

Ostatnio inne rasy zauważyły że aktywność drow w regionie rośnie. Renegaci zidentyfikowali ich jako członków House Xorlarrin, ci źli drow szukają wejścia do antycznego miasta Gauntlgrym, należącego do dwarves. Zdobywając skarby tego miasta mogą oni zagrozić istnieniu Newer Winter.

 

Niezależnie od tego czy Drow są pod władaniem Lolth czy pod banerem Neverwinter, drow są bardzo inteligentni, i mają naturalny talent do magii do tego stopnia że nawet ich podstawowi żołnierze mogą wzniecić Darkfire. Wszystkie czarne charaktery drow mają moc: za każdym razem kiedy atakują, mają szanse na wrzucenie na wroga defufa na obronę.

Drow nie śpią tak jak inni ludzie. Oni wchodzą za to w trans na kilka godzin. W Newer Winter jest to rasowy bonus zwany Trancem, który pozwala wszystkim drow do odzyskiwania sił o wiele szybciej w miejscach spoczynku.

Dodatkowo dzięki ich wrodzonej zwinności i sile charakteru otrzymują oni +2 Dexterity i +2 Charisma.


4 Comments

 1. Ironhammerpl Marzec 10, 2013 12:12 am 

  Czy ten tekst pisał jakiś obcokrajowiec kiepsko władający polszczyzną?
  Jak się czyta to aż zęby zgrzytają, że nie tylko ortografia, ale stylistyka i gramatyka wołają o pomstę do nieba.
  Jeśli jednak to pisał Polak, to biada nam :(

  Choćby pierwsze zdanie:
  [i]"Drow to kuzyni Dark Elves, którzy żyją podziemiom, ich bezlitosność [/i] a co to za nowe słowo w ogóle)[i] dorównuje tylko ich talentowi w magii. Drow to plaga Faerûn, knują aby przejąć kontrolę nad światem, ku czci swojej królowej Lolth, the Spider Queen – jednak niektórzy z nich starają się żyć jako bohaterowie."[/i]

  powinno brzmieć raczej:
  "[b]Drowy[/b] inaczej nazywani Mrocznymi Elfami (a nie żadnymi kuzynami :P ), to rasa żyjąca w krainach [b]Podmroku[/b], głęboko pod ziemią w wielkich miastach. W świecie tym panuje matriarchat. Rasa ta nie zna litości, a ich struktura podzielona jest na Domy, którymi rządzą żelazną ręką Matki Przełożone, stojące na szczycie hierarchii. Matka Przełożona najsilniejszego Domu w Mieście posiada władzę bezwzględną nad miastem. Jest zarazem kapłanką Lloth (w niektórych książkach nazywana Lolth) zwana potocznie Pajęczą Królową.
  Dla ras żyjących na powierzchni Faerûnu Drowy są wielkim zagrożeniem, bez względu na to czy są to ludzie, Elfy czy nawet Gobliny.
  Bardzo nieliczne Drowy odwróciły się od Lloth i postanowiły jako banici wyjść na powierzchnię. Jednym z takich Drowów był Drizzt Do'Urden."

 2. Avatarus Marzec 22, 2013 10:32 am 

  oj coś nie tak :) Tekst pisał mój znajomy który o dziwo pisze dużo tekstów dla mnie, widać trzeba będzie to zredagować

Leave a comment